Konkurss Raplamaa Parimad Ettevõtted

Kutsume esitama kandidaate konkursile RAPLAMAA PARIMAD ETTEVÕTTED 2019!

Konkurss RAPLAMAA PARIMAD ETTEVÕTTED on  Raplamaa Omavalitsuste Liidu  ja Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (RAEK-i) poolt läbiviidav kõrgeim maakonna poolne tunnustus ettevõtetele ja ettevõtjatele, kelle tegevus ning eeskuju on enim mõjutanud Rapla maakonna inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet ja sissetulekuid, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, investoritele; on aidanud kaasa maakonna positiivsele mainele ja arengule.

Hindamise aluseks on kandidaadi 2019. aasta tegevus ja majandustulemused.

Ettevõtjaid tunnustatakse järgmistes kategooriates:

  • Uustulnuk 2019
  • Väike ja Tubli 2019
  • Rabav Toode 2019
  • Rahva Lemmik 2019 (Valitakse kõikide komisjoni poolt kinnitatud nominentide hulgast)
  • Äritegu 2019

Kõik asutused, ettevõtted, vabaühendused ja eraisikud saavad kandidaate esitada 23. augustini 2020 täites ankeedi, mis on leitav SIIT.

Võitjad tehakse teatavaks pidulikul tunnustusõhtul 17. septembril eelmise aasta võitja OÜ HÖHLE tehases Lõiuse külas.

Konkurss Raplamaa Parimad Ettevõtted 2019 toimub koostöös järgmiste partneritega: Raplamaa Partnerluskogu, Rapla vald, Kehtna vald, Kohila vald, Märjamaa vald, Raplamaa Sõnumid, TRE Raadio, Märjamaa Ettevõtjate Piirkondlik Ühendus, Raplamaa Ettevõtjate Ühing, Ettevõtlikud Naised Raplamaal, Raplamaa Turism ja Raplamaa Rabav Toode.

Konkursi statuut on leitav SIIT

Ootame aktiivset osalemist kandidaatide esitamisel!

Täpsem teave:
Reelika Vaabel
reelika@raek.ee
tel 5383 8430


Raplamaa Äritegu 2018 on Höhle OÜ

30.mail selgusid Raplamaa 2018. aasta parimad ettevõtjad. Võitja kuulutas välja maaeluminister Mart Järvik.

Konkursi „Raplamaa parim ettevõtja 2018“ tunnustamistseremoonia toimus unikaalses ja õdusas elustiilirestos Ööbiku Gastronoomiatalu. Konkursi on taaskord välja kuulutanud Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (RAEK) ning Raplamaa Omavalitsuste Liit (ROL).

Konkursile esitati 70 kandidaati. Tunnustati ettevõtjaid neljas põhikategoorias ja lisaks anti välja eripreemiaid: kiideti tublisid õpilasfirmasid ning püünele toodi kategooria „Vana Kala 25“. Sellega sooviti tunnustada ettevõtjaid, kes on järjepidevalt maakonnas tegutsenud vähemalt 25 aastat ning olnud samal ajal ka tööandjad. Teist aastat järjest valis rahvas Facebooki hääletuse kaudu tiitli Rahva lemmik!

Äritegu 2018: Höhle OÜ
Väike ja Tubli 2018: Minna Sahver OÜ
Uustulnuk 2018: EBD Group OÜ
Tubli talu 2018: Männiku Piimalambad OÜ
Eriauhind Raplamaa Õpilasfirma 2018: ÕF Kohver ja ÕF Meraki. Õpilaste juhendaja on Margot Sarv.
Eriauhind Rahva lemmik 2018: FIE Erki Plamus
Eriauhind „Vana Kala 25“:
A.K.K. AS, Adograaf OÜ, Destro OÜ, Erek OÜ, Fesma Alu OÜ, Ingle AS, Kaiu EKO OÜ, Kehtna Mõisa OÜ, NO REST International OÜ, OOM Tulundusühistu, Orgita Põld OÜ, Pureva OÜ, Raikküla Farmer OÜ, RMW AS, Uniplast OÜ, Vesiroos OÜ.

Kõik nominendid said meeneks tänukirja ning laureaadid klaasist meened, mille valmistas RistiPartner OÜ. Kõik ettevõtjad said kingituseks Rapla Elujõu Keskuse kinkekaardi, mis sisaldab lõõgastust kristallidega kaetud tasakaalutoas, mis on Eestis ainulaadne.

Õhtu gurmee-elamuse eest hoolitses Ööbiku Gastronoomiatalu peremees ja peakokk Ants Uustalu.  Muusikalist meelelahutust pakkusid Raplast pärit muusikud lauljatar Inga Tarto ning ansambel Smilers kitarrist Erko Laurimaa. Lillede üleandmisel ulatas abistava käe selle aasta Raplamaa kauneim, Miss Raplamaa 2019, Anette Tammik. Piduliku meeleolu kaunite lillede ja ruumi dekoratsiooniga lõid Reet Rebane ja Tiiu Penter ReTi Peokorraldus OÜ-st. Õhtut juhtis RAEK juhataja Janek Kadarik.

 Õhtu raames kiideti veel ühe konkursi parimaid-  „Raplamaa Oma Meene“ võitjaid, mille korraldasid Raplamaa Omavalitsuste Liit ja Raplamaa Kultuuri Nõukoda. Kategooriad ja tööde autorid on:

Kristi Mehike * väikemeene – Kinkekarp tikitud vööga;
Monica Leinberg * kingitus – Rapla seelikutriibumustrilised stiliseeritud prossid;
Monica Leinberg * VIP-kingitus- Raplamaa kihelkonna vöökirjades kinnas-võtmehoidja kinkekarbis;
Brit Keskra * ideekavand- Kihelkondade saunalinad ja pleedid.

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (RAEK) juhataja Janek Kadarik on kahekümne ühe aasta jooksul olnud kõikide tunnustamiste juures. Kadariku sõnul on tunnustamine ellu kutsutud selleks, et Rapla maakonnas tublisid ettevõtjaid kiita ning väärtustada. „Ettevõtlikud inimesed on need, kellele ühiskond suuresti rajaneb ja kes viivad elu edasi. Tunnustamine on vajalik, et neid inimesi märgataks ning soovime neid esile tuua, et nad ka edaspidi oleksid eeskujuks teistele ja innustaks uutele tegudele. Samuti aitab tunnustamine edendada noorte ettevõtlikkust“, lisab Kadarik.

Konkurssi „Raplamaa parim ettevõtja“ on korraldatud Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskuse eestvedamisel juba aastast 1997.

Tunnustamist rahastavad Raplamaa omavalitsused läbi ROLi ja Euroopa Regionaalarengu Fond RAEKi kaudu. Tunnustamist viiakse läbi koostöös Raplamaa Partnerluskoguga.

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (RAEK) tänab kõiki laureaate, nominente, kõiki kandidaatide esitajaid, külalisi ja partnereid.

Fotode autor: Siim Solman.


Raplamaa äritegu 2017 on Vindor OÜ

Kohila Vineeris kuulutati 6.juunil välja Raplamaa parimad ettevõtjad.

Konkursi „Raplamaa parim ettevõtja 2017“ tunnustamistseremoonia korraldamiseks, avas uksed Raplamaa Äritegu 2016 ja Aasta Välisinvestor 2016- kasespooni ja -vineeri tootmise ning tootearendusega tegelev osaühing Kohila Vineer. Konkursi on välja kuulutanud Raplamaa Omavalitsuste Liit ja Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (RAEK).

Kokku esitati 64 kandidaati, kuues kategoorias ja lisaks anti välja kaks eripreemiat: Parim Raplamaa õpilasfirma ning Rahva lemmik.

Äritegu 2017: Vindor OÜ
Väike ja Tubli 2017: Pajo Saeveski OÜ
Uustulnuk 2017: Frank Kutter OÜ
Ettevõtja sõber 2017: Kovanäpsel MTÜ
Töötaja sõber 2017: Salutaguse Pärmitehas AS
Tubli talu 2017: Tõrvaaugu Mahe talu
Eriauhind Raplamaa Õpilasfirma 2017: Õpilasfirma „HR3“ Popsocketid ja juhendaja Margot Sarv
Eriauhind Rahva lemmik 2017: FIE Martti Raavel

Kõik nominendid said meeneks vineerist tänukirja ning laureaadid Raplamaa kujulise vineerist seinakella, mille on valmistanud Peter Pihl. Lisaks omistati kategooria võitjale aunimetus ja Rapla Maakonna hõbedane rinnamärk ning Raplamaa Äritegu pälvis kuldse rinnamärgi. Tunnustamiseks paluti püünele kolm parimat ettevõtjat igast kategooriast.

Tehase laohoone peokohana on tavatu valik, kuid ainulaadne ning õhtu oli vürtsitatud üllatustega. Muusikalise meelelahutuse eest hoolitses laulja Vaiko Eplik, vaatemängu pakkus Eesti üks parimaid trikirattureid Bert Ribul. Lillede üleandmisel ulatas abistava käe Miss Raplamaa 2018, Anni Velks. Tervitusjooki pakkus, kohalik ettevõte ja Raplamaa Uustulnuk 2015, Mahe Jäätis OÜ ning kehakinnituse eest hoolitses Ööbiku Gastronoomiatalu oma tuntud headuses.

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (RAEK) juhataja Janek Kadarik on kahekümne aasta jooksul olnud kõikide tunnustamiste juures. Kadariku sõnul on tunnustamine ellu kutsutud selleks, et Rapla Maakonnas tublisid ettevõtjaid kiita ning väärtustada. „Ettevõtlikud inimesed on need, kellele ühiskond suuresti rajaneb ja kes viivad elu edasi! Tunnustamine on vajalik, et neid inimesi märgata ning esile tuua, näidata eeskuju teistele, samuti edendada noorte ettevõtlikkust“, lisab Kadarik.

Konkurssi „Raplamaa parim ettevõtja“ on korraldatud Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskuse eestvedamisel juba aastast 1997. Viimased kaks aastat on pidulikku tseremooniat korraldatud võitja ettevõttes. Sellel aastal Kohila Vineer OÜ-s ning aasta varem Harviker OÜ-s, kes tegeleb puidust mööbli tootmise ja eksportimisega Skandinaaviasse.

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (RAEK) tänab kõiki laureaate, nominente, kõiki kandidaatide esitajaid, külalisli ja partnereid ning Kohila Vineeri abivalmis meeskonda.

Fotode autor: Siim Solman.

Pildigalerii leiad SIIT


Raplamaa Parim Ettevõtja 2016

Raplamaa Parimate Ettevõtete tunnustamine toimus juba 20. korda Rapla maavanema ja RAEK eestvedamisel. Samuti oli eriline toimumise koht, milleks oli Äritegu 2015 ehk Harviker OÜ Jaluse külas Juuru vallas.

Auhinnad jagati välja kuues kategoorias, milleks olid hea tava kohaselt maakonnas valmistatud taiesed, ka seekord TaevaniMaani meistrikojas valmistatud kaunid vaasid. Laureaate tunnustas maavanem, Tõnis Blank, hõbedase rinnamärgiga, kuid Äritegu pälvis traditsiooniliselt kuldse rinnamärgi. Välja anti 3 eripreemiat.

2016 aasta laureaadid olid:

„Äritegu 2016“ Kohila Vineer OÜ
„Ettevõtja Sõber 2016“ Tre Raadio ühing MTÜ
„Töötaja Sõber 2016“ Pajaka Puit OÜ
„Väike ja Tubli 2016“ Malltop OÜ, Harakapesa kohvik- pubi
„Tubli Talu 2016“ Pahkla Camphilli Küla Farmi OÜ
„Uustulnuk 2016“ TaevaniMaani OÜ

Tunnustati ka noorte ettevõtlikkust. Eriauhinna said Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi õpilasfirma Shococo ja Kohila Gümnaasiumi õpilasfirma Nipa-Napa üleriigilisele Õpilasfirmade võistluse finaali jõudmise ja eduka tegevuse eest. Tänati ka nende juhendajaid vastavalt Tarmo Täpsi, Terje Raudsepa ja Margot Sarv.

Rapla maavanema eripreemia, kuldse rinnamärgi sai RAEK juhataja Janek Kadarik panuse eest ettevõtjate tunnustamissündmuse eestvedamisel kogu 20. aasta jooksul.

Õhtu muusikalise vahepala eest hoolitses võrratu Birgit Sarrap, lilled ulatas kätte kaunis Miss Raplamaa I printsess Brigita Schmidt ja suupisteid pakkus Servistor OÜ.

 
Foto: Siim Solman


Konkursi Raplamaa parimad ettevõtjad võitjad 1997-2017 (kokkuvõte)

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2015

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2014

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2013

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2012

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2011

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2010

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2009

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2008

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2007

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2006

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2005

Ettevõtjate konkursi võitjad aastal 2004