Messikülastused

Külastus messile ELMIA SUBCONTRACTOR Jönköping, Rootsis, 13.-17.november 2022

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus RAEK koostöös maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga korraldab külastuse Rootsi, töötleva tööstuse messile ELMIA Subcontractor 2022 (https://www.elmia.se/en/subcontractor/), mis toimub Jönköpingus. Messil on esindatud erinevad tööstusvaldkonnad: metall; plastik, ehitusmaterjalid; masinaehitus; tööstustarkvara; teras ja lehtmetallid; töötleva tööstusvaldkonnaga seotud tugiteenused.

Messil oli esindatud 1200 eksponenti, 30 erinevast riigist. Messi külastab iga-aastaselt umbes 15 000 inimest.

Põhja-Euroopa juhtiv töötleva tööstuse allhankemess on 60-aastase kogemusega näituse- ja kohtumispaik, kuhu tulevad nii tootjad kui tarnijad, nii insenerid kui investorid, et vahetada infot ja ideid, sõlmida lepinguid ja leida uusi koostööpartnereid.

Lisaks messile külastame Stockholmi saabudes Eesti Suursaatkonda, kus majandusdiplomaat Janne Kendla annab ülevaate Eesti-Rootsi majandussuhetest ning saatkonna poolsetest tugiteenustest Eesti ettevõtjatele sisenemaks Rootsi turule

Osalejate arv messikülastusele on piiratud. Ühest ettevõttest saab osaleda kuni 2 esindajat. Registreerunute hulgast valiku tegemisel on eelistatud ekspordipotentsiaaliga ettevõtted.

Ettevõtte esindaja(d) katavad poole külastusega seotud kuludest ning teine pool osaleja kuludest rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Osalemiseks palume täita ja edastada allpool toodud kontaktisikule:

1) messikülastusele  kandideeriva ettevõtte registreerimisleht
Täidetud vorm palun digiallkirjastatult saata: ermo@raek.ee

2) taotleja kontsernipuu leht (kui ettevõtte kuulub kontserni).

Messireisi programmi leiad SIIT

Kontakt: Ermo Brecher, ettevõtluskonsultant,+372 5158238, ermo@raek.ee


Maakondlikud arenduskeskused korraldavad ettevõtjatele ühiskülastusi rahvusvahelistele messidele, mille loetelu leiate SIIT.

Messikülastuse eesmärk on viia ettevõtete esindajad tutvuma messiga ja seal pakutavate võimalustega.

Messikülastusega saavad ettevõtjad parema ülevaate erinevatel turgudel toimuvast ning saadud kogemused motiveerivad tegelema oma ettevõttes tootearendusega uutele turgudele sisenemiseks. Loome ettevõtetele võimaluse viia end kurssi uute toodete ja tehnoloogiatega, millega tuleb konkureerida rahvusvahelisel turul. Messikülastustega luuakse eeldus eksporti toetava suhtlusvõrgustiku tekkimiseks Eesti ettevõtete seas.

Kontakt:
Ermo Brecher, ettevõtluskonsultant,+372 515 8238, ermo@raek.ee