Raplamaa Aasta Tegu 2020

Igal aastal novembrikuus tunnustatakse Raplamaal neid inimesi, organisatsioone, ettevõtteid, kes on andnud oma panuse maakonna kodanikuühiskonna arengusse. Olgu selleks siis mõni väike heategu, suur rahvaüritus, põnev kodanikualgatus või midagi muud. Käesoleval aastal esitati selliseid tegusid kokku 21. Tegusid hinnanud komisjon leidis, et neist Raplamaa Aasta Tegu nominendi tiitliga pärjatakse 11 tegu. Üks nominent on eripreemiat väärt ja üks tegu on see kõige-kõige ehk Raplamaa Aasta Tegu. Kokku saavad tunnustuse 13 tubli tegu.

Kuna olukord on täna teistsugune kui me harjunud oleme, siis ei toimu sel aastal traditsioonilist Raplamaa Aasta Tegu tänuüritust, vaid Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus koostöös Raplamaa Omavalitsuste Liiduga otsustas, et viime kingitused igale tegijale ise kohale. Nii toimub ajavahemikus 19-26. november kõigi nominentide tänamine kohapeal.

Raplamaa Aasta Tegu võitja kuulutatakse välja õige pea!

 

Raplamaa Aasta Tegu 2020 nominendid tähestiku järjekorras:

 • Anne Archipov – Kaerepere külateatri pikaajaline eestvedaja
 • Carl Pucci – Raplamaa Toidusild
 • Kalju Laiapea – Näitusemaja “Minevik” rajamine ja avamine
 • Kehtna Kultuuriselts – Kehtna Vana aja päev ja kultuurihoidjate pingid Kehtnas
 • Kehtna valla noorte volikogu – Videoprojekt “Meie noored ja kriisiaeg”’
 • MTÜ Avatud Ühiskond – Projekt “Rapla valla lastele arvutid!” korraldamine
 • MTÜ Hoov – Rapla Hooviott
 • MTÜ Kohila Mõisakool ja MTÜ Miikaeli ühendus – Kohila Mõisakooli algklasside maja ehitamine
 • MTÜ Riinimanda kooristuudio – Skulptuuri “Riinimanda Helin” rajamine
 • MTÜ Väärt Raplamaa Toode – Rapla KEK-i avatud uste päev
 • MTÜ Väärt Raplamaa Toode, Ain Mihkelson, Marko Aleksejev – Raplamaa Rabade päev
 • OÜ Harviker – Kodanikuühiskonna toetaja 2020
 • Rapla Tarbijate Ühistu – Kunstiklasside ehitamine Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolile

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus ning Raplamaa Omavalitsuste Liit kutsuvad üles esitama 2020. aasta Raplamaa kodanikuühiskonna tublimaid, Raplamaa Aasta Tegu konkursile.

Konkursi “Raplamaa Aasta Tegu” korraldajate eesmärgiks on teadvustada kodanikualgatuse tähtsust ning tunnustada Raplamaal tegutsevaid inimesi, ettevõtteid, mittetulundusühinguid, sihtasutusi, vabatahtlikke ja eraannetajaid, kelle tegevus ja isiklik eeskuju on konkursi väljakuulutamisele eelnenud aastal mõjutanud kohalikku ja maakondlikku arengut ning kes on andnud olulise panuse kodanikuühiskonna aktiviseerumisele ja edendamisele Raplamaal.

Raplamaa Aasta Tegu konkursi taotlusvorm ja statuut.

Kandidaate saab esitada 30.oktoobrini 2020.

Auhinna saaja(d) valib komisjon laekunud kirjalike ettepanekute põhjal. „Aasta Tegu” aunimetuse konkurssi korraldab Arendus- ja Ettevõtluskeskus koostöös toetajatega.

Pidulik tunnustamisõhtu toimub 24.novembril kell 18 Rapla kinos.


27.novembril 2019 kuulutati välja Raplamaa Aasta Tegu 2019. Kõigi tublide tegude hulgast otsustas sel aastal komisjon pärjata võitjatiitliga kahte tegu: MTÜ Ettevõtlikud Naised Raplamaal korraldatud Naiste Ööde Filmifestival (NÖFF) ning maadlusklubi Hammerlock eestvedamisel Kehtnas avatud maadlusmaja. Meie tublisid vabatahtlikke olid õnnitlemas ka Rahvastikuminister Riina Solman ja ROL juhatuse esimees, Riigikogu liige Heiki Hepner.


Info varasemate nominentide ja fotodega on leitav SIIT.