Leiutised, kaubamärgid, disainid- kuidas orienteeruda intellektuaalomandi maastikul?

09.10.2019 10:00 Rapla

 

Leiutised, kaubamärgid, disainid- Kuidas orienteeruda intellektuaalomandi maastikul?
09.oktoober 2019 10:00-15:30
Taevanimaani Meistrikojas Koidu 20, Rapla

Olukorras, kus tootmine muutub kõikjal maailmas järjest odavamaks, on ettevõtetel üha keerulisem püsida konkurentsis vaid hinna baasil. Et ellu jääda ja kasvada, peavad ettevõtted andma oma tootele lisaväärtusi, mille eest klient on nõus rohkem maksma.

Teemat tutvustavad ja oma kogemustest räägivad SIIM KINNAS, intellektuaalomandi spetsialist, EAS-ist ja MARGUS SARAP, Euroopa ja Eesti patendivolinik, Sarap ja Partnerid Patendibüroo asutaja.

SIHTRÜHM: Koolituspäevale on oodatud vähemalt 3 aastat tegutsenud ettevõtjad, soovitavalt tootmisettevõttes, kellel on ambitsioon kasvada. Ühest ettevõttest saab osaleda kuni 2 inimest.

TULEMUSENA OSALEJAD: Mõistavad, et intellektuallomandi õige käsitlemine aitab tootearendusse tehtud investeeringuid kaitsta kopeerijate ja konkurentide eest ning suurendab toodete ja teenuste müügist teenitavat tulu.

KOOLITAJAD: MARGUS SARAP- Euroopa ja Eesti patendivolinik, Sarap ja Partnerid Patendibüroo asutaja
Kirjutanud ja esitanud hulgaliselt kasuliku mudeli taotlusi ja patenditaotlusi Eestis, esitanud rahvusvahelisi taotlusi ning abistanud taotlejaid nende taotluste menetlemisel, samuti vaidlustes. Esinenud loengutega ettevõtjatele ning kirjutanud artikleid leiutiste kaitsmise probleemidest.

SIIM KINNAS on EAS-i intellektuaalomandi spetsialist, kes on kogenud ettevõtete nõustaja intellektuaalomandi küsimustes, aidates ettevõtetel teha olulisi ärilisi otsuseid, nagu näiteks:

Kas, miks, mida ja kus patenteerida? Millised on muud võimalused ettevõtte arenduste kaitseks?
Kuidas intellektuaalomandi tingimusi näiteks ülikoolidega läbi rääkida?
Kas ja kuidas intellektuaalomandit välja litsentseerida?
Kuidas kaitsta end võimaluse eest, et ettevõtet rünnatakse kellegi teise intellektuaalomandiga?

HIND: Koolitusel osalemise hind on 20 eurot*, mis sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, kohvipause ja kerget lõunaeinet.
* Koolituspäeva korraldamist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kuna koolituse korraldamist kaasrahastab Euroopa Liit, rakendatakse osalevatele ettevõtetele VTA-d ehk vähese tähtsusega abi, mille suurus ei ületa 50 eurot. Täpsemalt saab lugeda https://www.eas.ee/riigiabi/.

Registreerimine koolitusele on avatud 7. oktoobrini või kuni kohtade täitumiseni SIIN

 

Täpsem teave koolituse ja registreerimise kohta:

Reelika Vaabel
reelika@raek.ee
5383 84330