Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus

 

Tasuta teabepäev -E-arvetele üleminek- 24.märtsil

E-arve saatmise kohustus hakkab kehtima kõigile raamatupidamiskohustuslastele järgmise aasta algusest, kui arvet esitatakse avaliku sektori asutustele. Raamatupidamiskohustuslased on kõik juriidilised isikud ning FIE-d, seega ettevõtjad, mittetulundusühingud ja korteriühistud, kes on kohustatud saatma avaliku sektori asutustele üksnes e-arveid.
E-arve on XML vormingus dokument, mis on lisaks tavapärasele arvele ka masinloetav ja see liigub elektroonilises keskkonnas ühest süsteemist teise.
 
Rahandusministeerium kutsub osalema „Eesti e-arvetele ülemineku 2016“ teabepäeval, mille eesmärk on selgitada Eesti e-arvetele ülemineku motiive ning jagada praktilisi näiteid e-arvete koostamiseks ja saatmiseks kasutatavatest süsteemidest. E-arvetega arveldamise kohustus era- ja avaliku sektori vahel sätestatakse raamatupidamise seaduses. Seadusemuudatuse eelnõu menetlemise korral Rahandusministeeriumi planeeritud ajagraafikus peaks ettevõtete kohustus saata avaliku sektori asutustele üksnes e-arveid jõustuma alates 01.01.2017.  
 
Teabepäev on tasuta ning toimub 24. märtsil 2016, algusega kell 10.00 Rapla Kultuurikeskuse kammersaalis, aadressil Tallinna mnt 17a, Rapla.
 
Teabepäevale on oodatud Raplamaa ettevõtete (eelkõige mikro-, väike- ja keskmise suurusega ettevõtted), mittetulundusühingute ja korteriühistute juhid ning raamatupidajad, kes saadavad müügiarveid maakonna avaliku sektori asutustele.
Ettevõtte kohta võib  registreerida  kuni 2 osavõtjat. Juhul, kui teabepäeval osalemise vastu on ettevõtjatel suur, kuid reserveeritud saal kõiki huvilisi ei mahuta, võib ürituse korraldaja seada ühe ettevõtte osalejate piirmääraks 1 (ühe isiku).
 
Palun registreeri ennast teabepäevale osalemiseks SIIN

PS: Selleks, et teabepäeval esinejad saaksid paremini fokuseerida sellistele tutvustatavatele e-arvete IT lahenduste, mis sobivad Teile kõige paremini, soovib Rahandusministeerium teada, millist majandustarkvara (raamatupidamise tarkvara) kasutatakse Teie ettevõttes müügiarvete koostamiseks ning milline ettevõte seda tarkvara Teile pakub.
 
Täpsem päevakava SIIN.
 
Täpsem info
Marge Lepp
Rahandusministeeriumi projektijuht
Telefon 611 3318
Marge.Lepp@fin.ee

______________________

Teabepäeva esitlused leiad SIIT

 

Uudis lisatud: 04.03.2016
Tasuta infopäev MTÜdele 5.märtsil
MTÜde koolitused 2019
Jaanuaris algab viiepäevane turunduse arenguprogramm
Raplamaa Aasta Tegu 2018 on selgunud
Osale Erasmus+ programmi uue taotlusvooru avavebinaridel
ETKNRLP
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, telefon: (048) 94 121, e-mail: raek@raek.ee